Nauka jazdy na nartach Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to zdecydowanie jedna z najbardziej malowniczych miejscowości usytuowanych w polskich górach. Niesamowite widoki, mnóstwo atrakcji i przede wszystkim rozwinięta infrastruktura narciarska. Położona w południowo-zachodniej Polsce, Szklarska Poręba zlokalizowana jest na zboczach trzech gór – Szrenicy (1362 metry n.p.m.), Wysokiego Kamienia (1058 metrów n.p.m.) i Czarnej Góry (965 metrów n.p.m.). Te czynniki sprawiają, że jest to idealne miejsce na rodzinny wypad w Sudety. Co ma do zaoferowania Szklarska Poręba? Jak wygląda wypad na narty w dobie koronawirusa? 

Dlaczego warto pojechać na narty do Szklarskiej Poręby?

Górska miejscowość oferuje również wiele atrakcji dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportami zimowymi. Warto zaznaczyć, że popularność tego rejonu wynika przede wszystkim ze specyficznego mikroklimatu, który ma pozytywny wpływ na zdrowie. Wszystko za sprawą korzystnego ukształtowania terenu i częstych wiatrów, dzięki którym dochodzi do szybkiej wymiany mas powietrza. Dzięki temu w polskiej miejscowości na wysokości 1000 m n.p.m., panuje klimat, taki jak w Alpach na wysokości 2000 m n.p.m. Fakt ten zaowocował powstawaniem wielu ośrodków odnowy biologicznej. Pozytywny wpływ na zdrowie mają również torfowiska oraz złoża radonu, dzięki którym można poczuć się zrelaksowanym i wypocząć od zgiełku dużego miasta.

Dodatkowo, jedną z największych zalet Szklarskiej Poręby jest przede wszystkim bardzo rozbudowana infrastruktura narciarska. Nowoczesne stoki są na bieżąco konserwowane. Dzięki mikroklimatowi, śnieg zalega tutaj wyjątkowo długo (średnio aż 110 dni w sezonie). Istnieje wiele tras zjazdowych, łączna długość wszystkich tras zlokalizowanych w Szklarskiej Porębie i w okolicach sięga aż 100 km. 

Wypożyczalnia nart Szklarska Poręba – cennik

Trasy narciarskie zlokalizowane w Szklarskiej Porębie podzielone są na różne grupy wiekowe i zaawansowania. Dzięki temu to idealne miejsce na rodzinne ferie. Oferujemy Państwu komplet junior (narty do 120 cm) za cenę 25 zł oraz komplet senior w cenie 30 zł. Posiadamy również sprzęt dla fanów desek, oferujemy komplet  snowboard za 30 zł. Poszczególne akcesoria można u nas wypożyczyć według poniższego cennika:

1). narty: 20 zł, 
2). buty: 15 zł,  
3). kije: 10 zł, 
4). kask: 8 zł, 
5). deska: 20 zł, 
6). buty snowboardowe: 15 zł.
Pragniemy również podkreślić, że buty są przez nas dezynfekowane po każdym kliencie, zgodnie z zaleceniami sanepidu. Oferujemy również pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu, dopasowanego do umiejętności oraz wieku. Nasi pracownicy z chęcią pomogą również osobom początkującym, udzielając im stosownego instruktażu odnośnie technik posługiwania się sprzętem na stoku.

Przestrzegamy zaleceń 

Obecna sytuacja epidemiczna w kraju wiele osób zniechęca do wyjazdu na narty. Jednakże odpowiednie przygotowanie i czyszczenie sprzętu minimalizuje możliwość zarażenia. Możemy Państwa zapewnić, że na bieżąco dezynfekujemy sprzęt narciarski, aby mógł być używany przez kolejne osoby. Zależy nam przede wszystkim na zdrowiu naszych klientów, dlatego zwracamy szczególną uwagę na respektowanie zaleceń sanepidu w naszej wypożyczalni. Staramy się, aby każda para obuwia została odpowiednio zabezpieczona przed użytkiem i zdezynfekowana po zwróceniu do wypożyczalni.

Nauka jazdy na nartach Szklarska Poręba

Szklarska Poręba oferuje wiele atrakcji, również dla osób które chcą się nauczyć jeździć na nartach, bądź na snowboardzie. Nasza wyszkolona kadra instruktorów uczy bezpiecznej jazdy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Instruktorzy pomogą także osobom, które po przerwie postanowiły wrócić na stok. Ich cenne uwagi oraz profesjonalne podejście pozwoli w szybkim czasie opanować najważniejsze umiejętności. Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie osób, które nam zaufały. Trasa oraz poziom trudności dopasowany jest bezpośrednio do preferencji ucznia, dotyczy to przede wszystkim dzieci. Chcemy, aby maluchy nie obawiały się nart ani snowboardu i aby odważnie stawiały pierwsze kroki na stokach.

PORADNIK

Szkółka Narciarska Szklarska Poręba

Szklarska Poręba obok Zakopanego uznawana jest za jeden z najważniejszych ośrodków sportów zimowych w naszym kraju. Każdego roku odwiedzana przez tysiące turystów posiada infrastrukturę umożliwiającą

Szklarska Poręba narty dla dzieci

Szklarska Poręba obok Zakopanego uznawana jest za jeden z najważniejszych ośrodków sportów zimowych w naszym kraju. Każdego roku odwiedzana przez tysiące turystów posiada infrastrukturę umożliwiającą

Przewiń do góry