Raki turystyczne Szklarska Poręba

Zima nie jest powodem, aby rezygnować wędrówek po szlakach czy nawet zdobywania szczytów. Jednak o tej porze roku trzeba jeszcze bardziej niż zazwyczaj mieć na uwadze bezpieczeństwo. Raki turystyczne powinny być wtedy jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego pasjonata turystyki górskiej – zarówno profesjonalistów, jak i początkujących, decydujących się raczej na wycieczki trasami położonymi w dolinach niż wyprawy w góry wysokie. Odpowiednio dobrany sprzęt pozwoli bezpiecznie pokonywać skute lodem ścieżki i wspinać się po zasypanych śniegiem zboczach.

Wypożyczyć czy kupić?

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z wędrówkami po szlakach w zimie? Jeszcze nie wiesz, czy taka forma eksploracji górskich terenów jest dla Ciebie? Zanim zaopatrzysz się we własny sprzęt zdecyduj się na kilka wyjść w teren z wypożyczonymi rakami. Dzięki temu nie wydasz niepotrzebnie dużej sumy pieniędzy na sprzęt, który okaże się zbędny, jeśli po jednym lub dwóch wyjściach nie zostaniesz entuzjastą zimowych wypraw w góry. W dodatku będziesz mieć możliwość przetestowania raków różnych firm i o różnej specyfikacji, co ułatwi podjęcie decyzji w kwestii dobrania idealnego sprzętu podczas zakupów.

U nas z pewnością jest w czym wybierać! Kopalnia Sprzętu to miejsce, z którego usług chętnie korzystają zarówno przyjezdni jak i lokalni mieszkańcy; początkujący, jak i ci, którzy w zimowych aktywnościach mają już spore doświadczenie. Nasz asortyment wyróżnia między innymi szeroki wybór, dostęp do produktów renomowanych marek i szczególna dbałość o stan, w jakim je utrzymujemy. Raki turystyczne i pozostały sprzęt są regularnie serwisowane, by zapewnić naszym klientom najwyższy komfort użytkowania. Buty są dezynfekowane po każdym powrocie do wypożyczalni. Możesz mieć pewność, że u nas dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz do uprawiania sportu oraz turystyki w górach w przystępnej dla każdego cenie.

Czy na pewno raki są mi potrzebne?

Szklarska Poręba to jedna z najchętniej wybieranych miejscowości na zimowy wypoczynek. I to nie tylko przez amatorów białego szaleństwa, ale przez turystów z całego kraju, mających różne potrzeby i pomysły na spędzanie wolnego czasu. Mnogość wyciągów oraz tras narciarskich i snowboardowych to nie jedyne zalety tej miejscowości. Malowniczo położona  na górskich zboczach jest idealną destynacją dla entuzjastów mniej lub bardziej intensywnej aktywności na świeżym powietrzu. Wspinając się, spacerując czy jeżdżąc na nartach – na pewno zachwycisz się pięknem tego regionu.

A jak lepiej doświadczyć wszystkich atutów górskiej miejscowości, niż podczas pieszych wędrówek ich szklakami? Szklarska Poręba ma ich wiele, o różnym poziomie trudności. Jeśli wybierasz się tam zimą, raki mogą okazać się niezbędne, bez względu na to, czy planujesz zobaczyć Wodospad Kamieńczyka, czy decydujesz się na zdobycie Szrenicy. Pogoda w górach bywa kapryśna, a warunki podczas okresu zimowego wymagają szczególnej uwagi. Nawet w dolinach ścieżki często pokryte są warstwą lodu. Raki turystyczne ułatwiają poruszanie się i zapobiegają bolesnymi w skutkach upadkom.

Jak dobrać odpowiednie?

To, jakiego rodzaju raki wybierzemy powinno być determinowane przede wszystkim przez rodzaj i intensywność aktywności, jaką mamy zamiar podjąć. Te superlekkie są przeznaczone głównie do codziennych spacerów po ośnieżonej lub oblodzonej powierzchni. Bardziej tradycyjne, solidniejsze zdadzą egzamin podczas wspinaczki górskiej oraz wędrówek zdecydowanie technicznych, niekiedy wymagających użycia również czekana. Lżejsze raki są najczęściej wykonane z aluminium, które jednak bardzo szybko się zużywają jeśli są używane na zbyt twardym, na przykład skalistym podłożu. Raki stalowe, kierowane do zaawansowanych użytkowników, podejmujących wymagające trasy, są dużo bardziej wytrzymałe od tych aluminiowych, a jeśli wykonano je ze stali nierdzewnej, to dodatkowo niestraszna im korozja.

Warto również zwrócić uwagę na ich sztywność. Największą popularnością cieszą się raki półsztywne, wyposażone w łącznik pomiędzy dwoma modułami podeszwy. Dobrze radzą sobie w śnieżno-lodowym terenie, a na ich korzyść przemawia tez fakt, że można je częściowo złożyć i bez problemu zmieścić w plecaku. Do wspinaczki i wypraw w wymagające tereny zaleca się jednak modele sztywniejsze, zapewniające stabilność nawet w trudnych warunkach.

Nadal wydaje Ci się, że nie do końca wiesz, jaki rodzaj raków będzie dla Ciebie odpowiedni? Nie przejmuj się, tylko przyjdź do Kopalni Sprzętu. Na miejscu możesz liczyć na zespół profesjonalistów, którzy pomogą Ci z doborem sprzętu, poinstruują jak go poprawnie używać, a także służą poradą w kwestii miejsc, które warto odwiedzić w Szklarskiej Porębie. Na narciarstwie oraz górskich wędrówkach zjedliśmy zęby. U nas masz więc pewność, że jesteś w dobrych rękach.

PORADNIK

Szkółka Narciarska Szklarska Poręba

Szklarska Poręba obok Zakopanego uznawana jest za jeden z najważniejszych ośrodków sportów zimowych w naszym kraju. Każdego roku odwiedzana przez tysiące turystów posiada infrastrukturę umożliwiającą

Szklarska Poręba narty dla dzieci

Szklarska Poręba obok Zakopanego uznawana jest za jeden z najważniejszych ośrodków sportów zimowych w naszym kraju. Każdego roku odwiedzana przez tysiące turystów posiada infrastrukturę umożliwiającą

Scroll to Top