Skitury w Karkonoszach – Szklarska Poręba, Karpacz, Śnieżka

Na terenie Karkonoszy znajduje się mnóstwo wytyczonych tras pod piesze wędrówki. To czyni ten rejon bardzo atrakcyjnym dla turystów z całej Polski. Karkonosze są idealnym regionem do skituru. Ten szczególny rodzaj narciarstwa staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Wędrówki na nartach są alternatywną rozrywką dla osób w każdym wieku. Bezpośredni kontakt z dziką przyrodą i obcowanie z naturą to największe zalety wypraw. Szlaki położone z daleka od utartych tras turystycznych pozwalają odkryć Karkonosze na nowo.

Skitury w Karkonoszach – idealny sposób na relaks

Trasy w Karkonoszach są bardzo zróżnicowane, gdyż przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników gór. Skitury stanowią idealną odskocznię od tradycyjnych zjazdów na zatłoczonych stokach. Wycieczki w rejony wysokogórskie zapewniają maksimum wrażeń. Wyprawy wymagają jednak odpowiedniego przygotowania, w szczególności kondycyjnego. Aby móc uczestniczyć, należy posiadać przynajmniej podstawowe umiejętności związane z narciarstwem.

Śnieżka, zwana również królową Karkonoszy, to najwyższy szczyt Sudetów, Śląska, a także całych Czech. Warto zdecydować się na wyjątkowy skitur z Karpacza u podnóży Śnieżki. Miejscowość ta nazywana jest jedną z najurokliwszych miejscowości w polskich górach. Rozwinięta baza noclegowa oraz malownicze tereny Sudetów Zachodnich oferują turystom wiele atrakcji. Wyprawa pod górę przeznaczona jest dla osób, które posiadają podstawowe umiejętności narciarskie i bez problemów poruszają się na nartach. Pod okiem kompetentnego przewodnika skitur będzie wyjątkowym przeżyciem.

Jak się przygotować?

Niezbędnym sprzętem są narty i odpowiednie wiązania. Specjalne wiązania do skituru umożliwiają na uwalnianie pięty podczas podejścia i blokowanie podczas zjazdu. Pod względem technicznym wiązania są podobne do biegówek. Również buty do skituru różnią się nieznacznie od klasycznych butów narciarskich. Każdy, kto jeździ na nartach, wie jak niewygodnie chodzi się w specjalnych butach. Obuwie do skituru jest dużo lżejsze, dlatego wielogodzinna wyprawa nie jest tak męcząca. Kijki są bardziej wydłużone i lżejsze od klasycznych narciarskich. Niezbędną rzeczą jest również pakowny plecak, który pomieści niezbędne akcesoria, w tym całodzienny prowiant.

Skitury to wyprawy dla osób, które lubią rzadziej uczęszczane, ale również trudniejsze trasy. W Szklarskiej Porębie znajdują się wypożyczalnie sprzętu, które oferują również profesjonalne doradztwo. Pracownicy nie tylko dobiorą idealny sprzęt, ale również udzielą niezbędnych wskazówek odnośnie poruszania się w okolicy i przygotowania do pierwszej wyprawy skiturowej.

Szklarska Poręba, Karpacz, Śnieżka – skitury na najwyższym poziomie

Skitury odbywają się przeważnie na mniej popularnych trasach. Organizatorzy celowo wybierają mniej zatłoczone szlaki, aby uczestnicy wyprawy poczuli się swobodnie i mogli się w pełni zrelaksować w malowniczym otoczeniu gór. Jednakże wyszukane trasy często są mniej bezpieczne, dlatego warto zadbać w szczególności o odpowiedni sprzęt. Nie bez znaczenia jest również wybór profesjonalnego organizatora, który zapewnia opiekę i instruktaż doświadczonego przewodnika. Ważne, aby osoba, która kieruje całą wyprawą, poruszała się swobodnie na całym terenie.

Skitury to aktywność fizyczna odpowiednia nie tylko dla singli, ale również dla par. Warto zdecydować się na wyprawę na szczyt góry Śnieżki, gdyż w Karpaczu i Szklarskiej Porębie jest wiele ośrodków zajmujących się profesjonalną organizacją takich wydarzeń.

PORADNIK

Szkółka Narciarska Szklarska Poręba

Szklarska Poręba obok Zakopanego uznawana jest za jeden z najważniejszych ośrodków sportów zimowych w naszym kraju. Każdego roku odwiedzana przez tysiące turystów posiada infrastrukturę umożliwiającą

Szklarska Poręba narty dla dzieci

Szklarska Poręba obok Zakopanego uznawana jest za jeden z najważniejszych ośrodków sportów zimowych w naszym kraju. Każdego roku odwiedzana przez tysiące turystów posiada infrastrukturę umożliwiającą

Szklarska Poręba stoki i trasy narciarskie

Szklarska Poręba obok Zakopanego uznawana jest za jeden z najważniejszych ośrodków sportów zimowych w naszym kraju. Każdego roku odwiedzana przez tysiące turystów posiada infrastrukturę umożliwiającą

Scroll to Top